O nama  |  Marketing   |   Kontakt   |   English 

Poruka pomorcima iz ITF-a: “Što je previše, previše je!”

Nastavno na članak o ITF-ovim smjernicama za repatrijaciju, prenosimo i poruku koju je ITF poslao pomorcima:

„Imate se pravo vratiti kući. Iako su mnoge zemlje polako počele ublažavati ograničenja zbog pandemije koronavirusa nakon 2-3 mjeseca izolacije, sada ponovo otvaraju trgovine i omogućavaju ljudima da se ponovno susretnu s prijateljima i obitelji; stotine tisuća pomoraca širom svijeta ostaju zarobljeni na brodu, nisu u mogućnosti otići na obalu, potražiti liječničku pomoć ili se vratiti kući.

Mnogi od vas bili su na brodu 6-10 mjeseci i sada dodatna 2-3 mjeseca, jer ste morali produžiti ugovore zbog ograničenja putovanja i nedostatka letova. Unatoč svim podrškama brodske industrije i Ujedinjenih naroda i njihovih agencija, i dalje se prema vama odnosi kao prema građanima druge klase. Isti ste pomorci koje su vlade proglasile ključnim radnicima, radnicima koji su od vitalnog značaja za globalni lanac opskrbe i isporuku neophodnih materijala i robe.

ITF i naši članovi sindikati upozorili su vlade i industriju da nakon 15. lipnja 2020. više neće biti prihvatljivo da pomorci i dalje budu prisiljeni nastaviti raditi.

Ako ste završili svoj ugovor, tada imate pravo na vraćanje u svoju matičnu zemlju. Ako to nije moguće, ostanite na brodu kao putnik. Posljedice bi mogle biti da brod ne može ploviti ako manning level nije zadovoljen, ali to nisu odgovornosti pomoraca.

Ako pomorac želi s broda, tada će ITF, naši pridruženi sindikati i ITF inspekcija učiniti sve što mogu kako bi mu pomogli. Znamo da želite sići s tih brodova i u tome ćemo vam pomoći kako god možemo.

Obavili ste svoj posao, izvršili svoje dužnosti i prihvatili da se u početku niste mogli vratiti kući kako biste obuzdali širenje Covid-19 – ali ne više. Što je previše, previše je.“

  • Ovdje možete kontaktirati ITF Seafarer Support
  • Ovdje se možete obratiti inspektorima ITF-a u vašem području

ITF smjernice – pravo na repatrijaciju

Nastavno na članak o ITF-ovim smjernicama za repatrijaciju, prenosimo i poruku koju je ITF poslao pomorcima:

„Imate se pravo vratiti kući. Iako su mnoge zemlje polako počele ublažavati ograničenja zbog pandemije koronavirusa nakon 2-3 mjeseca izolacije, sada ponovo otvaraju trgovine i omogućavaju ljudima da se ponovno susretnu s prijateljima i obitelji; stotine tisuća pomoraca širom svijeta ostaju zarobljeni na brodu, nisu u mogućnosti otići na obalu, potražiti liječničku pomoć ili se vratiti kući.

Mnogi od vas bili su na brodu 6-10 mjeseci i sada dodatna 2-3 mjeseca, jer ste morali produžiti ugovore zbog ograničenja putovanja i nedostatka letova. Unatoč svim podrškama brodske industrije i Ujedinjenih naroda i njihovih agencija, i dalje se prema vama odnosi kao prema građanima druge klase. Isti ste pomorci koje su vlade proglasile ključnim radnicima, radnicima koji su od vitalnog značaja za globalni lanac opskrbe i isporuku neophodnih materijala i robe.

ITF i naši članovi sindikati upozorili su vlade i industriju da nakon 15. lipnja 2020. više neće biti prihvatljivo da pomorci i dalje budu prisiljeni nastaviti raditi.

Ako ste završili svoj ugovor, tada imate pravo na vraćanje u svoju matičnu zemlju. Ako to nije moguće, ostanite na brodu kao putnik. Posljedice bi mogle biti da brod ne može ploviti ako manning level nije zadovoljen, ali to nisu odgovornosti pomoraca.

Ako pomorac želi s broda, tada će ITF, naši pridruženi sindikati i ITF inspekcija učiniti sve što mogu kako bi mu pomogli. Znamo da želite sići s tih brodova i u tome ćemo vam pomoći kako god možemo.

Obavili ste svoj posao, izvršili svoje dužnosti i prihvatili da se u početku niste mogli vratiti kući kako biste obuzdali širenje Covid-19 – ali ne više. Što je previše, previše je.“

  • Ovdje možete kontaktirati ITF Seafarer Support
  • Ovdje se možete obratiti inspektorima ITF-a u vašem području

ITF smjernice – pravo na repatrijaciju

Intervju

Kolumna

Službene informacije

Foto / video