Obavijest

Collapse
No announcement yet.

Kapetanski ispit u Splitu

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Hvala.... lako je za zadatke sve je kao sta si i sam reka sablona samo triba ukljucit malo mozak... vazno da na usmenom ne pilaju sa puno pitanja

Comment

prvi dan kapetanskog navigacija i planiranje putovanja lagana zadaća. Prvi zadatak kombinirana plovidba i traži se samo izracun granicnih tocaka udaljenost kombinirane plovidbe i ETA. Drugi zadatak 2 zvizde i jedna nepoznato tijelo i nepoznato je na kraju bila zvizda. Treći zadatak sunce fi meridijana i devijacija gira i magnetskog u trenutku zalaza. Četvrti zadatak visoka i niska voda.

Comment

Originally posted by JohnnyC View Post

8 predmeta, a to oće reć bar 1000 stranica čiste teorije + popriličan broj zadataka iz navigacije i stabiliteta.
        Kad bi se gledalo by the book, tu bi se trebalo pripremat MINIMALNO 6 mjeseci. I ONDA dođe frajer i kaže da je sve sredija za 25 dana, jer eto iskrca se s broda pa na brzinu..
        .

Gore navedeno uspoređujen s REGULARNIM Pomorskim Fakultetom gdje nisam ima muda izać na (da oprostite) posranu Meteorologiju kod prof. magistra Trošića, dok 3 MJESECA nisam nabuba ka lud...A bilo je ekipe koji su izgubili po 5-6 mjeseci svog mladog života (pa i više, jedan je izlazio 10 puta) dok nisu to položili...

Moj komentar nije osuđivački, pa čak niti kritičarski nego čisto Stand-Up Komičarsko Zapažanje Apsurda...
        Malo kasnim (samo par godina), ali vidim da se ovih 25 dana odnosi na mene pa....da promptno odgovorim.

1) Izmedu mojih ugovora imao sam 38 dana, nekoliko puta nisam mogao pristupiti ispitu jer od momenta dolaska doma do ispita je bilo puno manje
        Da ces na brodu ucit svaka cast tko moze jer ja sa prosjecnih 14-15 aktivnh sati rada dnevno nisam imao kad. Ni sad ne bi moga sve i mi treba i da hocu a sad radim 10 sati.

2) 25 dana je nekima dosta za vrhunski prolaz ocito (osloboden usmenih gdje se moglo,sve prosa iz prve) .... 25 dana x 14 sati+konzultacije
        Dodu gosti u 6-7 popodne ,odu u 11 uvece, nakon njih nastavak vjezbe do 4 ujutro....nezaboravno iskustvo.

3) zavrsija sam i ja faks, FYI prosa i Tomasevica i Bakovica iz prve (i to ne sa minimalnom ocjenom).
        Smisao faksa nije da te oboruza znanjem potrebnim za posao nego da te nauci nauciti i snaci se jer i najgluplji predmeti vjezbaju sive stanice.

Zivija

Force 12

Comment

Working...
        X