Obavijest

Collapse
No announcement yet.

Kapetanski ispit SIbenik

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Kapetanski ispit SIbenik

Pozdrav ekipi, Mozda ide neko na kapetanski 12.12 u Sibenik!?

Ukoliko imate kakvih informacija vrlo dobro su dosle!

Pozdrav

Idem i ja tad polagat. Nedavno sam do??ao s broda pripremam pismene ali ove teorije ima preko glave. Jeli zna?? kakvi su tamo ti kapetani jeli zajebavaju jer neču moč 100% bit spreman za nečije i?življavanje i treniranje strogoče .

Comment

Ja znam jer sam tamo polagao davno ali struktura ljudi u toj kapetaniji je ista. Broj 1(ka u Alan Fordu) ti je Janez Lakos ali njega nije bas briga puno. On je tu capo tutti di capi.
      Nakon njega dolazi Boris Seljanovski (bivsi kapo) on pila bez veze samo da se pokaze ko je tu ''glavni'' jer ipak on puca da nasljedi Janeza na njegovoj stolici.(ali mu neide jer oni zele da to bude bivsi kapetan a ne kapo)
      A njega si vida i po medijima uvik kad SIbenska kapetanije daje iskaz on iskace ko iz pastete.
      Tu je jos ponekad Jumbo ali on je tu vise radi neke figure i da odluci di se ide popit i poist posli.
      Ima jos kapetan Jurisic koji je po meni ludilo covik i koji ne tlaci nista nego je realan znas znas neznas aj probace te progurat di znas. mozda ima jos koji ali njih se nesicam. Sta se tice sekretarica one su tu najopasnije bolje ti je njima dat cakuladu nego ih gori gledat kako vas mrzu sta ste dosli umisto da su isle na kavu.

Sritno
      Pametan uvijek nade nacin, a budala izgovor

Ljudi ce ti oprostiti sve u zivotu ali uspjeh nikad.

Ne kajem se toliko zbog gresaka koje sam ucinio , koliko zbog dobrih stvari koje sam uradio za pogresne ljude.

Cijeniti drugoga je odlika koja pokazuje koliko zelis da cijenu tebe.

Comment

Ajde bar da su ok ljudi to je dobro znat. Znam da je ovo 100 puta neko pitao ali kakvi su usmeni na ??to se ba?? baziraju, jer u ovom kratkom vremenu ??to mi je preostalo te??ko da ču sve učit i naučit. Vjerovatno se pitanja izvlače koliko sam upoznat. Bilo kakve informacije o usmenom bi dobro do??la. Peglam ali totalno sam na iglicama sad.
        Pozdrav

Comment

posto sam ja s klase friski iz Sibenika(samo za 3 makine...
          ima noviteta!!!
          sto se tice stroja na celu je Boris Seljanovski..a ispitivaci su iz Splita i Zadra...
          Mislim da bi se trebalo spremiti,ipak je to kapetanski

pozdrav i sretno na ispitu
          Kad šuma podivlja, prirodno je očistiti je

Comment

Originally posted by Dalmos View Post
            Ja znam jer sam tamo polagao davno ali struktura ljudi u toj kapetaniji je ista. Broj 1(ka u Alan Fordu) ti je Janez Lakos ali njega nije bas briga puno. On je tu capo tutti di capi.
            Nakon njega dolazi Boris Seljanovski (bivsi kapo) on pila bez veze samo da se pokaze ko je tu ''glavni'' jer ipak on puca da nasljedi Janeza na njegovoj stolici.(ali mu neide jer oni zele da to bude bivsi kapetan a ne kapo)
            A njega si vida i po medijima uvik kad SIbenska kapetanije daje iskaz on iskace ko iz pastete.
            Tu je jos ponekad Jumbo ali on je tu vise radi neke figure i da odluci di se ide popit i poist posli.
            Ima jos kapetan Jurisic koji je po meni ludilo covik i koji ne tlaci nista nego je realan znas znas neznas aj probace te progurat di znas. mozda ima jos koji ali njih se nesicam. Sta se tice sekretarica one su tu najopasnije bolje ti je njima dat cakuladu nego ih gori gledat kako vas mrzu sta ste dosli umisto da su isle na kavu.

Sritno
            Cuo sam da je Capt.Jurisic otisao u penziju...sad neznam da li on jos dolazi ka vanredni suradnik kad su ispiti

Comment

Kapetanski

Vazno je napisati iproci pismeni,na usmenom nikog ne ruse,mozes i iz prakse pricati,nema problema,dobro je spremi za pismeni,d.survey,RDS,plicina,nadvode,pomak tereta(najvise bodova),loksodroma ortodroma,klasika,nepoznata zvijezda+ devijacija,visinska,direktna,visoke i niske vode,nije strasno,sretno!

Comment

Capt. Jurisic je vec par godina u penziji.
                Moj savjet ti je da budes 100% spreman za stabilitet jer covik (ako se ne varam preziva se ?*kalabrin) koji je za stabilitet dosta strog ili da ne kazem picajzla, a ostalo bi trebala vise manje biti rutina, naravno kao sto je kolega rekao ipak je to kapetanski pa bi trebalo nesto i znati.

Comment

Hvala ljudi i sve najbolje za novogodi??nje blagdane vama i va??oj familiji i dobro mi stojte i u 2012.

Comment

Koliko sam cuja ima bit da je kap. sibenik odgoden za 19.12.

Comment

potvrdjeno kapetanski u sibeniku 19.12

Comment

kad su rokovi u Splitu i Zadru iza nove godine????

Comment

Originally posted by markiz View Post
                          kad su rokovi u Splitu i Zadru iza nove godine????
                          Tu ti je cijeli raspored za 2012:

MMPI

Comment

@ Kile , fala lipa

Comment

Kapetanski Šibenik 2014

Bilo bi skroz bolesno da prvo komentiram kako svi otvaraju nove teme "Kapetanski u mom selu, ima tko informacija" pa da onda i sama otvaram novu temu kapetanski u Šibeniku.

Administratori, VAŠ (haha) search engine mi je izbacio ovu i naslov joj je takav kakav je, koji meni triba i da skratimo priču:

Ispitna pitanja za sve Edukativni materijali za pomorce - Officers exam, a za stabilitet uskoro i rješenja, tipkam ih upravo...

Zadatak: 1

M/b «SAVA» krca rudaču u luci Vittoria-Tubarao gdje je gustoća vode y = 1,018 t/m3
                              Nakon završenog ukrcaja tereta na brod očitani su sljedeći gazovi:

A(P) = 1102,0 cm M(P) = 1000,0 cm F(P) = 897,0 cm

A(S) = 1099,0 cm M(S) = 994,0 cm F(S) = 896,0 cm

Razmak između oznaka gaza i okomica: La = 6,8 m Lm = 0,0 m Lf = 1,2 m
                              Pramčane zagaznice smještene su prema krmi u odnosu na pramčanu okomicu, a krmene zagaznice prema pramcu u odnosu na krm. okomicu. Duljina broda između okomica Lpp = 182,88 m. Deplasman broda prije poč. ukrcaja (dispi tight) bio je D = 9409,1 1.

- Odredi količinu ukrcanog tereta u luci Vittoria-Tubarao?

Zadatak: 2

M/b "SAVA" krca žito u luci Rosario za luku Trieste. Žito je u rasutom stanju i krca se u skladišta br. 1,2,3,4,5,6 i 7, a ostatak tereta od 36001 u skladište br.3. Nakon završenog ukrcaja deplasman broda D = 36441 t, visina sustavnog težišta broda iznad kobilice je KG = 8,20 m i FSC = 0,05 m. Faktor slaganja tereta pšenice SF = 1,274 m 3/t. Duljina između okomica Lpp = 182,88 m, prazan brod ima 80011. Mrtve težine 250t.

Za ovaj deplasman vrijednosti iz diagrama pantokarena izoklina su sljedeće:
                              za fi = 5° -> 0,83 m, za fi = 10° -> 1,68 m. fi = 15° -> 2,52 m, za fi = 20°-> 3.36 m, za fi = 25° -> 4,18 m, za fi = 30° -> 4,91 m. za fi = 35° -> 5,58 m, za fi = 40° -> 6,20 m

- Odredi početnu poprečnu metacentarsku visinu broda ispravljenu za utjecaj slobodnih površina MGcorr i pretpostavljeni kut nagiba broda "fi" uslijed pomaka žita te preostalu dinamičku stabilnost RDS na odlasku broda iz luke Rosario?

Zadatak: 3

M/b "KORANA" krca žito u luci Duluth i ima gaz Tp - 701,0 cm. Tk = 762,0 cm.

- Koliko žita još može ukrcati u skladište br.1 i br.4 da bi brod bio na ravnoj kobilici sa gazom 762,0 cm?

Zadatak: 4

M/b "KORANA" privezan je u luci Huston, ima deplasman D=191301, KG=7,01 m i lokomotivu mase p = 100,0 t smještenu na desnoj strani broda s težištem udaljenim d = 6,50 m od uzdužnice i h = 12,40 m iznad kobilice. Brod je u uspravnom položaju.
                              Lokomotivu treba iskrcati preko lijeve strane brodskom dizalicom čije je hvatište hs = 30,0 m iznad kobilice i d - 15,0 m udaljeno od uzdužnice broda kada lokomotiva bude visjela iznad obale.

- Odredi konačnu metacentarsku visinu MoG?
                              - Odredi maksimalni nagib broda ,,fi" tijekom operacije iskrcaju lokomotive?
                              - Konačni nagib broda nakon iskrcaja predmetne lokomotive?

Zadatak: 5

M/b ''KORANA" krca teret u riječnoj luci Mar del Plata gdje je gustoća vode y = 1,005 t/m3. Srednji gaz broda je Ts = 8,23 m. Ljetno nadvođe broda Fb (summer) = 239,0 cm, a FWA - 20,0 cm, TPC (morska voda) = 23,69 t/cm. Trenutno nadvođe na lijevoj strani je Fb(P) - 298,0 cm, a na desnoj strani Fb(S) = 309,6 cm. Nakon završetka ukrcaja brod treba otploviti do luke na ušću rijeke, a pritom će potrošiti 15 t goriva. U luci na ušću rijeke krcat će se još 500t tereta.

- Koliko tereta se još može ukrcati u prvoj luci (gdje je gustoća vode y = 1,005 t/m3) da bi dolaskom u morsku vodu brod bio na ljetnoj oznaci (S - summer)?

BROJEVI ĆE BITI DRUGAČIJI OD NAVEDENIH!!!!

administratori maknite ako nije ovom postu misto ovdi....
                              Kada znaš nešto, reci da znaš. Kada ne znaš nešto, reci da ne znaš. To je znanje. - Kung Fu Tze

Comment

Working...
                              X